Nie zawsze oczywiste / Warto pytać / Chętnie odpowiadamy / Rozwijamy tę sekcję
Odwieczna rozterka mniejszych przedsiębiorców, ile pieniędzy należy zainwestować w marketing. Powszechna opinia na to pytanie to udział procentowy między 5% a 15% kosztów operacyjnych firmy, czy jej zysków. Prawda jest taka, że to głównie zależy od sytuacji firmy, jej potrzeb i możliwości. Warto zawsze wziąć pod uwagę niszę biznesu, jej konkurencyjność i obowiązujące realia. Zatem ciężko oceni statyczny budżet idealny na reklamę w internecie, gdyż mamy zbyt wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych na które trzeba zwracać uwagę. Zważywszy na fakt, iż nasi klienci zwykle starają się skalować biznes, to doradzamy aby były to wydatki zgodne z możliwościami firmy nie planowane ad hoc. Budżet reklamowy powinien być estymowany w półrocznym albo rocznym przedziale czasowym, dobrze aby zakładał sezonowość jeżeli takowa występuje. Bywa, że odradzamy rozpoczynanie promocji właśnie z powodu wyjątkowo małych możliwości budżetu reklamowego do kosztów kliknięć CPC.
Zależnie od branży w której firma operuje, budżetu na zakup mediów ( budżetu reklamowego) oraz ceny usługi. W usługach efekt przychodzi bardzo szybko i dynamicznie można go skalować zależnie od wiekości grupy docelowej i tego jak droga jest usługa, w przypadku sprzedaży towatrów sprawa się komplikuje. Zatem jest kilka czynników fundamentalnych od których zależy szybkoś reakcji na reklamę i ilość punktów styku z reklamą zanim dojdzie do faktycznej transakcji.
Zwykle kilka pierwszy dni jest dość intensywnych, następuje spora wymiana informacji. Poznajemy Twoje preferencje, sposób współpracy i staramy się dopasować tak aby to było możliwie wygodne i efektywne dla obu stron. Etap ten jest niezbędny a jego czas trwania naturalnie wynika z rodzaju produktu lub usługi oraz wielkości budżetów reklamowych.
Decyzję podejmujemy wspólnie w oparciu o wcześniejsze rozmowy dot. Twoich celów, możliwości i rodzaju produktu/ usługi.
Bardzo wiele zależy od informacji pozyskanych na początku naszej współpracy. Poznajemy wtedy nawjążniejsze cechy produktu, zachowania konsumenckie w tej dziedzinie i produkty konkurencyjne. Metodyka postepowania zatem jest bardziej istotna od znajomości samej usługi/produktu. Do tej pory świetnie sobie radzilismy w każdej sytuacji.
Tak, jest to zawsze jedna dedytkowana osoba, oraz konsultant ds. reklam. Zatem Twoje konto jest doglądane przez dwie osoby. W ten sposób staramy się analizować strategię w zróżnicowany sposób. Daje to często ciekawe wnioski i pozwala spojrzeć na problem wielopłaszczyznowo.
Zdecydowanie tak. Dodatkowo oferta prac koncepcyjnych i części kreatywnej jest dopasowana do niszy tak aby nie generować dodatkowych sporych kosztów obsługi kampanii.
Każdy klient i jego usługa, obsługa, produkt, cena czy sama strona WWW są inni. Porównywanie wyników nie jest miarodajne. Znajomść branży ew. pozwala na lepsze doprecyzowanie budżetu, ryzyka związanego z reklamą czy ew. wielkość sprzedaży przy założeniu pewnych niezbędnych elementów definiujących dobrze przygotowaną bazę pod sprzedaż.
Mamy bieżący kontakt z każdym klientem, wysyłamy miesięczne raporty, oraz robimy konwerencje podsumowujące jeżeli tego wymaga sytuacja i dynamiczne środowisko reklamowe. Macie Państwo też nieustanny dostęp do kont reklamowych, gdzie w zależności od wiedzy klienta można w każdej chwili sprawdzić najważniejsze wskaźniki kampanii.
Jest tylko uzależniona od rodzaju produktu, usługi oraz budżetu jakim dysponujemy.
Jeżeli są Państwo klientem w nowej dla nas branży, od razu o tym informujemy. Dodatkowo, nie wszyscy dobrze się czują z tym, że mamy w portfolio ich konkurentów. Niezlaeżnie od tego, liczy się podejście do sprzedaży, strategia dopasowana do Państwa możliwosci. Specyfika branży rzadko jest przeszkodą w realizacji celów marketingowych w przypadku użycia platform Google Ads, czy Facebook Ads. Treści specjalne i rodzaj przekazu jest konsultowany z klientem jeżeli specyfika tego wymaga.